Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Porady dla Fotografa » Zdjęcia Ślubne

Zdjęcia Ślubne

D 8 lipca 2013     H 09:29     A admin     C 0 messages


agrandir

Dlaczego tak się dzieje, że jedne zdjęcia są lepsze od innych. W dużej mierze zależy to od sprzętu i w jakich warunkach oświetleniowych fotografia ślubna była wykonana. Często można spotkać zdjęcia zrobione w kościele z białymi przepaleniami od lampy błyskowej.

To nie umiejętne wykorzystanie parametrów sprzętu daje takie efekty. Przez takie błędy fotografie tracą swój urok i nie sposób ich odróżnić od przeciętnej fotografii wykonanej przez któregoś z gości. Brak pomysłu i sztuczność to także elementy, które potrafią zepsuć pamiątkę, którą ma przypominać o najpiękniejszej chwili w życiu. Zapewne przeglądałeś już nie jedną ofertę i widziałeś już różne zdjęcia ślubne. Na pewno zauważyłeś różnice, że niektóre bardzo podobne fotografie od różnych autorów znacznie różnią się jakością. Aby uniknąć tego typu błędu należy operować tzw. światłem zastanym, aby jak najmniej używać lampy błyskowej. Wtedy zdjęcia te pokazują prawdziwy klimat otoczenia, a wszystkie szczegóły nabierają wyrazistości. Aby było to możliwe trzeba mieć sprzęt wysokiej jakości, a przede wszystkim obiektywy charakteryzujące się dużą jasnością.

Zastosowanie profesjonalnych akcesoriów i profesjonalnego sprzętu fotograficznego wysokiej jakości daje możliwości wykonania niebanalnych zdjęć ślubnych. Przykładowym sprzętęm profesjonalnym jest Canon Eos 5d, dodatkowo profesjonalne obiektywy serii L. takie jak obiektyw 24-105 L IS f:4 czy obiektyw 24-70 L f:2.8 lub obiektyw 70-200 L IS f:2.8 - tymi obiektywami można pracować ze światłem zastanym bez potrzeby doświetlania lampą fotografowanego obiektu.

Dzięki zastosowaniu profesjonalnego sprzętu i nigdy niekończących się pomysłów na dobrą fotografię ślubną, można uzyskać piękną i zaskakującą fotografię. Napewno często będziesz chciał oglądać swoje zdjęcia i z dumą pokazywać je swoim znajomym i rodzinie. Dlatego w tym najważniejszym dniu w Twoim życiu zainwestuj w jakość, a profesjonaliści z wysokiej jakości sprzętem zajmą się
profesjonalnym wykonaniem.

W tym samym dziale

12 maja 2016 – Planowanie ślubu

17 września 2014 – FOTOGRAFIA DZIECIĘCA - O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

15 maja 2014 – Jak robić zdjęcia przy użyciu prostego aparatu

10 kwietnia 2014 – Analiza rynku fotografii ślubnej

8 lipca 2013 – Zdjęcia Ślubne