Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Cenne informacje » Taniec weselny- ważna sprawa

Taniec weselny- ważna sprawa

D 13 lutego 2014     H 09:29     A Marcin Marc     C 0 messages


Ślub to wyjątkowa uroczystość, o której pamięta się przez długie lata. Dwoje ludzie przysięga sobie miłość i wierność, podejmując decyzję o wspólnym życiu. Polska tradycja nakazuje, by po ślubie odbyło się huczne wesele.

Należy wynająć salę, zadbać o pyszne potrawy dla gości, a także opłacić orkiestrę, która porwie wszystkich do zabawy. Uroczystości weselne rozpoczyna pierwszy taniec, w którym prezentują się przed gośćmi państwo młodzi. Jest to bardzo ważna i doniosła chwila, często poprzedzona wielogodzinnymi przygotowaniami i ćwiczeniami. Nic dziwnego- taniec weselny państwa młodych ma symbolizować zgodność i harmonię panującą między świeżo poślubionymi małżonkami, dlatego wszystko powinno być zapięte na ostatni guzik.

Ostatnimi czasy coraz popularniejsze stają się pierwsze tańce, w których młoda para popisuje się swoją oryginalnością.

Arthur Murray


Szalony "wedding dance" odbiegający od tradycyjnych norm, choć sprawia wrażenie spontanicznego, jest zwykle opracowanym szczegółowo układem choreograficznym, ćwiczonym przez długie godziny. Efektem jego zaprezentowania są gromkie brawa i salwy śmiechu, wybuchające wśród obserwujących gości. Nie wszyscy narzeczeni mają jednak ochotę na szaleństwo, niektórzy do pierwszego tańca wybierają tradycyjne walce, by w ich rytmie sunąć majestatycznie po parkiecie.

Nieważne jednak, jaką podejmiemy decyzję- nowatorski czy tradycyjny taniec- istotne, by wypaść w nim jak najlepiej. Warto zatem zadbać o jego profesjonalne przygotowanie. Wiele szkół tanecznych proponuje lekcje tańca weselnego, dlatego warto z nich skorzystać. Pomoc wykwalifikowanego instruktora pozwoli najbardziej nieśmiałym i zalęknionym parom wyćwiczyć ciekawy układ choreograficzny, który podbije serca wszystkich gości weselnych.

Ślub i wesele to jeden z najważniejszych momentów w życiu, dlatego warto dołożyć starań, by wszystko przebiegło zgodnie z planem, bez przykrych niespodzianek. Pierwszy taniec przygotowany przez instruktora szkoły tańca zrobi wrażenie na wszystkich weselnikach, a państwu młodym odejmie stresów, których tak wiele w tym wyjątkowym dniu.