Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Sylwetki » Popularne rodzaje garniturów

Popularne rodzaje garniturów

D 1 lipca 2016     H 13:35     A Marcin Marc     C 0 messages


Garnitur to bardzo ważny strój w szafie każdego mężczyzny, który dba o swój wygląd. Połączenie marynarki z eleganckimi spodniami i koszulą nigdy nie wyjdzie z mody i przy tym sprawdza się podczas różnych okazji. Aby bowiem zapewnić sobie dobry, stylowy wygląd, wystarczy założyć na siebie taki garnitur i udać się na ważną imprezę, uroczystość lub inne wydarzenie. Warto jednak zwrócić uwagę na różnorodne fasony garniturów, ponieważ jest ich dość sporo.

Ostatnio najpopularniejszym fasonem stał się garnitur angielski, czyli inaczej garnitur slim. Jego marynarka jest taliowana, także idealnie dopasowuje się do sylwetki. Zawiera dwa guziki, jednak zapina się tylko jeden z nich. Marynarka posiada także dwa rozpięcia oraz efektowną klapę z tyłu. Spodnie garnituru mają proste nogawki, także wyszczuplają i wydłużają całą sylwetkę. Ogólnie taki komplet najczęściej wybierają dla siebie młodzi mężczyźni, którzy wiedzą, jak prezentuje się aktualna moda męska. Warto jednak wspomnieć, że fason nie sprawdzi się zbyt dobrze u grubszych panów.

Kolejnym fasonem będzie garnitur francuski, który również szybko zyskał spore grono swoich zwolenników. Tak samo jak w przypadku garnituru angielskiego, ma on marynarkę z wcięciem w talii, która idealnie przylega do całego ciała. Również zawiera dwa guziki i także należy zapinać tylko jeden z nich. Jego spodnie mają krój biodrówek, dlatego przypominają nieco sportowe spodenki. Garnitur zdecydowanie sprawdzi się u mężczyzn, którym zależy przede wszystkim na wygodzie i na tym, by czuć się komfortowo nawet podczas bardzo ważnych uroczystości.

Warto omówić także, jak wygląda garnitur klasyczny. W końcu to on pojawił się jako pierwszy i na pewno zagości jeszcze w szafie niejednego mężczyzny. Klasyczne garnitury męskie mają więc tradycyjną marynarkę. Nie jest ona taliowana, a po prostu prosta. Zawiera dwa guziki i ma tylko jedno rozcięcie z tyłu. Spodnie garnituru mają proste, długie nogawki i zakłada się je na pas, więc nie są biodrówkami. Tym sposobem stają się zdecydowanie bardziej wygodne, dlatego wiele mężczyzn się na nie decyduje. Takie klasyczne garnitury męskie zawsze będą więc dobrym wyborem.

Wyróżniamy także specjalny rodzaj garnituru, czyli frak. Ma on bardzo charakterystyczny krój, dlatego każdy z łatwością go rozpozna. Marynarka fraku posiada krótszy przód, dłuższy tył oraz dwie poły. Jest taliowana, dlatego podkreśla sylwetkę. Spodnie garnituru najczęściej posiadają specjalne, satynowe lampasy. Warto jednak tutaj wspomnieć, że frak nie sprawdza się dobrze podczas zwykłych okazji. Można go zakładać wyłącznie przed bardzo ważnymi i uroczystymi wydarzeniami. W innym przypadku popełniłoby się modową wpadkę.

Oczywiście każdy mężczyzna powinien sam stwierdzić, jakie fasony garniturów najbardziej mu odpowiadają. Ich wybór jest ogromny, dlatego wystarczy rozejrzeć się za nimi po sklepie. Później można przymierzyć dokładnie wybrany model i zobaczyć, jak prezentuje się on na ciele. Dzięki temu każdy mężczyzna znajdzie dla siebie idealny komplet.

Czytaj więcej na: http://fashion4men.pl/garnitury-meskie-jak-dobrac-odpowiedni-fason/

W tym samym dziale

1 lipca 2016 – Popularne rodzaje garniturów