Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Porady dla Fotografa » Planowanie ślubu

Planowanie ślubu

D 12 maja 2016     H 11:48     A Marcin Marc     C 0 messages


Kiedy dwoje młodych ludzi zaczyna planować założenie rodziny powstaje kilka spraw do załatwienia. Przede wszystkim mężczyzna oświadcza się swojej wybrance, a ta zgadza się zostać jego żoną. Po tym wydarzeniu młodzi ludzie zaczynają myśleć o ślubie i weselu. Jak się okazuje jest wiele spraw do załatwienia przed tym wydarzeniem.

Najważniejsze to wybrać datę ślubu - najbardziej popularne są miesiące letnie, ale wiele osób wybiera datę w zimie. Kiedy data jest już wybrana zaczyna się planowanie wesela. Coraz bardziej popularne są wesela skromne, bez wielkiej ilości gości, bez tańców do rana, tylko obiad dla najbliższych. Natomiast nadal wiele osób decyduje się na wesela huczne, z całą rodziną i wieloma znajomymi. Bez względu na to na jaki typ wesela narzeczeni się zdecydują należy załatwić wiele spraw. Najważniejsza jest sala, na której będzie przyjęcie. Musi pomieścić wszystkich gości, mieć wygodne miejsce do tańczenia, a także do siedzenia.

Sala weselna może być restauracją, albo specjalnym domem weselnym - wybierając dane miejsce warto popytać o opinię znajomych, dowiedzieć się jak najwięcej o wybranym przez nas lokalu. Wesele nie może obyć się bez dobrej muzyki. Może to być orkiestra, D-J, lub zespół muzyczny. W zależności od naszych upodobań możemy wybrać taki rodzaj muzyki, jaki zadowoli nas i naszych gości weselnych. Drugim punktem udanego wesela jest smaczne jedzenie. Obok typowo obiadowych dań warto zadbać o dobre dania zimne, a także ciasta i desery. Jest to ważny punkt udanej zabawy. Dobra muzyka i smaczne jedzenie to punkty wesela, na których nie warto oszczędzać. Aby podziękować gościom weselnym młodzi narzeczeni planują podarki, które wręczą na zakończenie zabawy każdemu z gości. Może to być pudełko z ciastami i ciasteczkami, gipsowa figurka, lub kosz z domowymi wyborami, konfiturami, dżemem, oraz słoik miodu. Jest to miły gest, podziękowanie dla gości, którzy świętowali razem z państwem młodym. Aby uwiecznić tą najważniejszą chwilę dla młodych małżonków para rezerwuje usługę dobrego fotografa i kamerzystę.

Szukając profesjonalisty powinniśmy wybrać - dobre studio fotograficzne Kraków, studio graficzne w Krakowie, lub inne miejsce gdzie realizują sesje wizerunkowe w Krakowie. Dobry fotograf to gwarancja pięknej pamiątki, która będzie przypominała małżonkom o tym wyjątkowym wydarzeniu. Profesjonalista potrafi zrobić cudowne zdjęcia i być niewidocznym dla gości. Obok zdjęć ze ślubu fotograf może na specjalne życzenie wykonać sesję ślubna w dowolnym, wybranym plenerze. Jest to dodatkowa pamiątka, na którą wiele osób się decyduje. Kamerzysta na weselu to również nic dziwnego. Film ze ślubu jest wyjątkowy i warto się na niego zdecydować.

Przed datą zaślubin młodzi narzeczeni mają wiele spraw do załatwienia - ubiór ślubny, rozdanie zaproszeń, dopracowanie wszystkich punktów wesela. Sam ślub i wesele okazuje się często stresującym wydarzeniem. Ale nadal większość osób, którzy planują założenie rodziny decyduje się na świętowanie dnia ślubu z bliskimi.

W tym samym dziale

12 maja 2016 – Planowanie ślubu

17 września 2014 – FOTOGRAFIA DZIECIĘCA - O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ?

15 maja 2014 – Jak robić zdjęcia przy użyciu prostego aparatu

10 kwietnia 2014 – Analiza rynku fotografii ślubnej

8 lipca 2013 – Zdjęcia Ślubne