Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Cenne informacje » Muzyka na weselu

Muzyka na weselu

D 31 października 2014     H 14:56     A Marcin Marc     C 0 messages


agrandir

Obok wielu rzeczy, na które zwrócić, organizując wesele, do najważniejszych bez wątpienia należy wybór kapeli czy też DJ`a. Obecnie to drugie rozwiązanie staje się coraz popularniejsze, a jeszcze niedawno duża część osób nie wyobrażała sobie prawdziwego, tradycyjnego polskiego wesela bez kapeli. Bez względu jednak, czy będzie to rzeczywiście kapela, czy DJ, muzyka na weselu powinna być odpowiednio dobrana.

Nie jest to łatwe, ponieważ państwo młodzi powinni mieć na uwadze nie tylko własne gusta, ale również preferencje muzyczne swoich gości. Czasami pogodzenie ich nie jest łatwe, na przykład jeśli młodzi są zwolennikami bardzo nowoczesnej muzyki, zaś wiadomo, że starsze osoby, których na żadnym weselu nie brakuje, jak babcie czy ciocie, zdecydowanie wolą muzykę ze swoich lat, piosenki biesiadne, które właściwie są uniwersalne, a nierzadko również nieśmiertelne hity disco polo - kiczowate, ale do weselnej zabawy bardzo odpowiednie. Wszystko to trzeba wziąć pod uwagę i najlepiej jest chyba w większości przypadków dobrać repertuar uwzględniający wszystkie rodzaje muzyki, jakie mogą być preferowane.

Kiedy wybiera się zespół, warto dowiedzieć się, jaki ma on repertuar, czy zna stare albo bardzo nowe piosenki. Większość z nich jednak na szczęście jest na tyle elastyczna, że potrafi zagrać dla każdego. W przypadku DJ`a nie ma zaś żadnego problemu, wystarczy jedynie zdobyć odpowiednie nagrania, co oczywiście leży w jego gestii, ale można również podrzucić mu własne płyty czy utwory, na przykład takie, do których jakieś osoby (nie tylko młodzi) mają szczególny sentyment.

Na tym jednak nie koniec jeśli chodzi o muzykę weselną, bo jeszcze ważniejsza z pewnością jest piosenka na pierwszy taniec młodej pary i jej wybór. Duża część osób jest w tej dobrej sytuacji, że ma "swoją" ulubioną piosenkę, zwykle taką, która na przykład była świadkiem ich pierwszego pocałunku, pierwsza, przy jakiej ze sobą zatańczyli czy z innego powodu mają do niej sentyment albo po prostu oboje szczególnie ją lubią. Nie wszyscy jednak potrafią wskazać taki utwór i wówczas konieczne jest dokonanie wyboru piosenki.

Mimo iż jest wiele żelaznych hitów, które często są wybierane przez narzeczonych właśnie do tej roli, nie wszystkim one odpowiadają, tym bardziej, że zazwyczaj są to piosenki sprzed wielu lat, jak na przykład "Wielka miłość" Seweryna Krajewskiego czy "Przetańczyć z tobą chcę całą noc" Anny Jantar.

Jasne jest, że nie wszyscy gustują w takich szlagierach czy też po prostu chcą być bardziej oryginalni. Wówczas można poszukać na przykład wśród hitów amerykańskich, na przykład "I will always love you" Whitney Houston czy mniej znanych, ale równie pięknych utworów. Jeszcze inni idą dalej i decydują się na wybory dość ekstrawaganckie, na przykład rockowe czy nawet metalowe ballady, jak na przykład dość popularnie wybierany ostatnio utwór Metalliki "Nothing else matters".

Warto dobrze przemyśleć ten wybór i lepiej nie kierować się poradami innych (starsi członkowie rodziny mogą być nawet zaszokowani nietypowym wyborem), bo akurat ta jedna piosenka musi być dostosowana jedynie do gustu młodej pary, bo jest tylko dla nich, tak jak dla nich jest pierwszy taniec na weselu.


Zobacz on-line : DJ na wesele - Abcslubu.pl