Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Cenne informacje » Jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

Jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

D 5 maja 2014     H 11:54     A Marcin Marc     C 0 messages


agrandir

Dzień ślubu jest najważniejszym dniem w życiu wielu osób - dlatego warto zadbać o to, aby pozostały po nim piękne i wartościowe pamiątki, które będzie można obejrzeć po latach. Najlepiej na taką okazję nadaje się fotografia okolicznościowa - reportaż ślubny z kościoła i sali weselnej, oryginalna sesja zdjęciowa, fotografie z rodziną i bliskimi. Aby były one naprawdę wartościowe trzeba zadbać o to, by fotograf był profesjonalistą oraz dysponował odpowiednim, wysokiej jakości sprzętem.

Poszukiwania warto rozpocząć od internetu - po wpisaniu frazy w wyszukiwarkę zobaczymy mnóstwo stron internetowych oraz portfolio specjalistów z naszego regionu. Najpierw warto określić, czego dokładnie oczekujemy - zdjęć naturalnych, czy może mocno retuszowanych? Reporterskich kadrów, czy raczej pozowanych zdjęć rodzinnych?

Czy chcemy mieć szaloną, oryginalną sesję zdjęciową w nietypowym klimacie, czy też bardziej romantyczne, klasyczne ujęcia? Po określeniu tego wszystkiego poszukajmy fotografa, który specjalizuje się w zdjęciach, które nam się podobają. Warto też popytać rodzinę i znajomych, zwłaszcza tych, którzy ostatnio brali ślub lub w takowym uczestniczyli, należy poprosić o pokazanie zdjęć i określić, czy przypadkiem nie są one gorszej jakości i bardziej szablonowe niż te, które prezentuje w internecie.

Z dużą ostrożnością należy podchodzić do rad rodziców czy starszych członków rodziny - to, co im się podoba niekoniecznie pokrywa się z aktualnymi trendami. Kolejnym punktem jest spotkanie z fotografem - dobry fotograf ślubny od razu zaprezentuje nam cennik, zaproponuje wzór umowy, jasno określi, co wchodzi w skład pakietu usług, za co należy dopłacić, jaki jest termin dostarczenia gotowych fotografii oraz czy dostaniemy na przykład fotoksiążkę w cenie, a także co się stanie, jeśli któraś ze stron nagle zrezygnuje ze współpracy.

Jeżeli mamy jakiekolwiek pytania zadjamy je od razu i poprośmy o wpisanie ustaleń do umowy - trzeba pamiętać, że ten dokument ma chronić obie strony! Nie musimy też od razu zgadzać się na jej podpisanie - umówmy się na spotkania z dwoma lub trzema fotografami, spójrzmy realnie na oczekiwania i propozycje specjalisty, oceńmy realnie cennik (pamiętając, że cena koresponduje z jakością), po czym wybierzmy tego fotografa, który jest w stanie sprostać naszym wymaganiom.


Zobacz on-line : Piotr Szałański