Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Cenne informacje » Jak wybrać dobrego fotografa na ślub

Jak wybrać dobrego fotografa na ślub

D 30 maja 2014     H 15:18     A kundzia2f     C 0 messages


Zdjęcia ślubne stanowią niezastąpioną pamiątkę przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Najlepszym sposobem na upamiętnienie tego dnia, który pochłonął wiele godzin związanych z odpowiednim przygotowaniem się jak również uszczuplił nieco budżet przyszłych par młodych a w większości ich rodziców. Oprócz wcześniejszego zarezerwowania terminu, sali weselnej, spotkań z celebrującym ceremonię należy również pamiętać o wyborze fotografa ślubnego oraz podpisania z nim umowy. Wybór ten może stać się dość skomplikowany. Ostatnimi czasy, głównie za sprawą postępu technologii oraz dostępowi do lustrzanek cyfrowych, szybko i łatwo stać się fotografem. Aczkolwiek sprzęt to nie wszystko na szczęście. Liczy się tu coś jeszcze... Zanim dokonamy tego ważnego wyboru, skupmy się na tych kilku pomocnych krokach w wyborze odpowiedniego fotografa ślubnego.

KROK 1 ZDECYDUJ JAKI STYL REPORTAŻU ŚLUBNEGO PREFERUJESZ
Czy szukasz fotografa tradycyjnego, który dokładnie ustawi Was do zdjęcia czy może raczej sprawi, że z jego „ręki” wyjdą gustowne, glamour, pełne polotu, interesujące ujęcia, które niemal niepostrzeżenie udało mu się uchwycić? A może szukacie kombinacji wyżej wymienionych styli? Reasumując FREESTYLE czy może raczej TRADYCJA?
KROK 2 ZASTANÓW SIĘ DŁUGOŚCIĄ REPORTAŻU ŚLUBNEGO
Być może poszukujecie fotografa ślubnego tylko na kilka godzin, aby uwiecznił te najważniejsze momenty z tego ważnego dnia. Większość par młodych jednak preferuje pełen pakiet/zakres, który zawiera reportaż z: przygotowań, błogosławieństwa, ceremonii w kościele, wesela na sali (najczęściej do oczepin włącznie czyli mniej więcej godziny 1.00 w nocy) oraz pleneru czy to w dniu ślubu czy w innym dogodnym terminie.
KROK 3 BUDŻET?
Budżet to bardzo często element determinujący wybór dobrego fotografa ślubnego. Przeglądając oferty fotografów starajmy się wyselekcjonować nie tylko patrząc na portfolio ale również jakie korzyści dodatkowe będą wliczone w cenę. Standardem są albumy, fotoksiążki, odbitki. Jednak nieliczni fotografowie, ci ekskluzywni mają do zaoferowania dodatkowe sesje, których rezultaty możemy np. wyświetlić na samym przyjęciu weselnym na projektorze. Dobra zabawa gości gwarantowana. Takie zdjęcia można również wykorzystać jako podziękowania za obecność w tym ważnym dniu. Reasumując… budżet to jedno, ale patrzmy na inne korzyści. Dobry fotograf ślubny, który nie idzie na ilość lecz jakość, wcale nie oferuje reportażu ślubnego w wysokiej cenie a wręcz przeciwnie to np. Krzysztof Kudła Fotografia www.kudlakrzysiek.pl
Jego oferta jest bardzo korzystna na par młodych, a przede wszystkim proponuje dodatkowe sesje w cenie. Głównie działa on za terenie województwa opolskiego, dolnośląskiego, śląskiego oraz wielkopolskiego.
KROK 4 LISTA FOTOGRAFÓW
Sporządź listę fotografów ślubnych, ograniczając się nieco. Zbyt duża ilość na pewno nie pomoże wam w wyborze
KROK 5 KONTAKT
Nie bój się umówienia z fotografem, spotkania w cztery oczy zawsze dadzą ci większą pewność, zagwarantują twoje zaufanie, dadzą ci dużo więcej informacji nt oferty niż zapytania przez mail.
KROK 6 ELIMINACJA
Usuń z listy fotografów ślubnych, którzy nie znajdą dla ciebie czasu na spotkanie, odwlekają takie spotkanie lub po prostu uważają, że takie spotkania nie mają sensu
KROK 7 SEN
Prześpij się spokojnie z wyborem
KROK 8 POTWIERDZENIE
Potwierdź rezerwację terminu a następnie spotkaj się z fotografem i podpisz z nim wiążącą umowę.
KROK 9 CIESZ SIĘ
Ciesz się ujęciami!


Zobacz on-line : dobry fotograf ślubny