Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Plener » Ile kosztuje profesjonalna sesja ślubna u doświadczonego fotografa?

Ile kosztuje profesjonalna sesja ślubna u doświadczonego fotografa?

D 21 kwietnia 2015     H 15:07     A alfred     C 0 messages


Przyszli nowożeńcy zwracają uwagę na jakość oraz estetykę prac oferowanych przez ślubnych fotografów. Istotnym aspektem podczas wyboru profesjonalisty jest także cena usługi. Zorganizowanie ceremonii zawarcia związku małżeńskiego wiąże się z wieloma wydatkami, jednakże na usługach fotografa nie warto oszczędzać. Na jaki wydatek należy się przygotować, aby nie trafić na tanie amatorstwo, czy też wygórowane żądania?

Na rynku fotografii ślubnej możemy odnaleźć sesje zaczynające się od kilkuset złotych. Jednak kwoty trzycyfrowe to najczęściej usługi oferowane przez osoby działające na własną rękę, często nie do końca legalnie. Profesjonaliści, którzy mogą pochwalić się znacznym doświadczeniem oraz rozbudowanym portfolio proponują ceny od 1500 zł. Jednak nie tylko długa praktyka odgrywa kluczową rolę. Wybierając fotografa nie należy zapomnieć o tym, iż musi to być profesjonalista posiadający uprawnienia oraz umiejętności do wykonywania zdjęć w obiektach sakralnych. Istotnym aspektem jest również jakość sprzętu, a także dysponowanie dodatkowym aparatem fotograficznym. Osoba, która świadczy usługi na wysokim poziomie, wie, że sprzęt może odmówić posłuszeństwa w kluczowym momencie, zawsze więc posiada w gotowości inne urządzenie oraz akcesoria.

Ceny sesji ślubnych zależne są od zakresu usługi. Należy zastanowić się czego oczekujemy od fotografa – czy jego praca ma polegać na wykonaniu całościowego reportażu z uroczystości, czy też zadowoli nas kilka kadrów z samej przysięgi. Wielu fotografów oferuje różnorodne pakiety zdjęciowe, z odpowiednio dobraną ceną za usługę. Zestaw podstawowy obejmuje zwykle 200 zdjęć w wersji cyfrowej, które obrazują sceny wykonane podczas przygotowań do ślubu, momenty samej ceremonii oraz zabawy weselnej. Koszt takiego pakietu to mniej więcej 800 zł. Jeśli jednak oprócz fotografii na płycie oczekujemy także wysokiej jakości odbitek – musimy liczyć się z dwukrotnie wyższą ceną. Reportaż dwudniowy, zawierający do 600 ślubnych kadrów, w pełni opracowanych w programie graficznym, to już niestety koszt 2200 zł.

Jeśli narzeczeni oczekują wszechstronnego profesjonalisty, posiadającego duże doświadczenie w pracy z „Młodymi” mogą zdecydować się na usługi Łukasza Popielarza – lukaszpopielarz.pl – fotograf ślubny ten pochodzi ze Szczecina i deklaruje owocną praktykę w sesjach ślubnych, ceremoniach zaślubin czy też reportażach ślubnych. Łukasz Popielarz przekonuje, iż ceremonia zawarcia związku małżeńskiego to wydarzenie, którego nie można powtórzyć, warto więc skorzystać z najwyższej jakości usług. Podstawowy pakiet sesji ślubnej zawiera przygotowania, zdjęcia ukazujące moment przysięgi, wesele wraz z oczepinami, a także zdjęciową sesję plenerową. Koszt usługi tego fotografa to kwestia do indywidualnego uzgodnienia z każdą parą.