Fotografem być..
Jesteś tutaj : Strona główna » Cenne informacje » Fotograf na weselu, czyli łowca uśmiechów

Fotograf na weselu, czyli łowca uśmiechów

D 24 maja 2013     H 13:16     A alfred     C 0 messages


agrandir

Zdjęcia z wesela są jednymi z najważniejszych zdjęć jakie zostaną dla nas zrobione, z nami w roli głównej, jest to ogromna pamiątka z tego wyjątkowego dnia. Wiele zależy od światła, swobody gości, poziomu zabawy, ale przede wszystkim najwięcej zależy od umiejętności fotografa.

Z doborem fotografa na wesele nie powinno się zwlekać ani chwili od momentu ustalenia daty ślubu, ponieważ Ci najlepsi mają od dawna zarezerwowane terminy, zwłaszcza w sezonie letnim. Fotografa na wesele znajdziemy na przykład przy pomocy wyszukiwarki, wpisując hasło „fotografia ślubna Dębica” czy „fotografia ślubna Kraków”, w zależności od tego gdzie mieszkamy. Od samego początku powinniśmy załapać z fotografem dobry kontakt, swobodę rozmowy, a przede wszystkim zgodność co do wykonywania zdjęć, sposobu, klimatu w jakim zostaną zrobione. Przed uroczystością ślubną należy ustalić z fotografem jakich zdjęć oczekujemy, możemy także pokazać mu kilka przykładowych znalezionych w internecie.

Warto także podkreślić kto należy do naszych najbliższych i kogo chcielibyśmy najczęściej widzieć na naszych zdjęciach z wesela, mogą to być rodzice, świadkowie, najbliżsi przyjaciele. Fotograf na weselu powinien skupiać uwagę na Parze Młodej, na najważniejszych wydarzeniach i uroczystych chwilach podczas wesela, takich jak pierwszy taniec, krojenie tortu, podziękowania dla rodziców, rzucanie bukietem i krawatem, składanie życzeń przez gości i wiele innych. Fotografie z wesela powinny być wyraziste, a nie rozmazane, przedstawiać Parę Młodą i gości bawiących się podczas wesela.

Fotograf to ważna osoba na naszym weselu, dlatego także warto pamiętać o przygotowaniu miejsca przy stole dla niego i asystenta, a w razie potrzeby zapewnienie noclegu i transportu. Warto wynająć takiego fotografa, który w swoich usługach zawiera oprócz reportażu z wesela, zdjęcia w kościele, sesję plenerową, a może i nawet sesje narzeczeńską.

Fotograf to ważny gość na weselu, powinno się o niego dbać lepiej niż o innych gości, a jednocześnie nie zwracać na niego zbyt dużej uwagi tak, aby zdjęcia wychodziły naturalnie, i aby Państwo Młodzi byli zadowoleni z najważniejszej pamiątki w ich życiu.